żłobek - Zajęcia sensoryczne

Zajęcia sensoryczne w żłobku.

Wielu rodziców zastanawia się, co może być dobrym i skutecznym sposobem do nauki i rozwoju dla swoich maluchów. Idealnym miejscem, gdzie dziecko rozwija się w odpowiednim tempie, jest żłobek lub klub dziecięcy.
Takie instytucje często wykorzystują naukę poprzez zabawę, dzięki której dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Jedną z najciekawszych zabaw, które można wykorzystać w domu, są zajęcia sensoryczne.
We wczesnych etapach życia maluchy uczą się pięciu zmysłów: spojrzenia, słuchu, węchu, dotyku i smaku
Zajęcia sensoryczne angażują dzieci w czynności, które stymulują ich zmysły.
W Małych Naukowcach zajęcia sensoryczne łączymy z zabawą, co zawsze powoduje uśmiech dzieci, a także ich opiekunów.
Zabawy sensoryczne pomagają w rozwoju dziecka w zakresie: rozwiązywania problemów i zdolności, ćwiczenie pamięci, rozwoju mowy, a także radzenia sobie z frustracją lub niepokojem.
Systematyczne pobudzanie zmysłów dzieci pomaga także w umacnianiu połączeń nerwowych w mózgu, które rozwijają umiejętności oraz pobudzają chęć do wykonywania jeszcze bardziej złożonych czynności związanych z nauką.
Zajęcia sensoryczne, jakimi mogą się cieszyć dzieci w żłobku, obejmują między innymi dotykanie różnych rodzajów kształtów, a nawet po prostu zwijanie papieru o różnej długości, dzięki czemu widzą zmianę kształtu, czują papier, słyszą hałas i czują krawędzie i kontury.
Dobrą zabawą jest również puszczanie baniek mydlanych, które powodują, że dzieci odczuwają, jak lądują na dłoniach, ramionach, nogach itp. bądź malowanie palcami, aby poczuć farby i papier, jak i zobaczyć, jak zmieniają się i mieszają kolory.

Jest to tylko kilka zabaw sensorycznych spośród wielu, jakie wykorzystywane są w żłobku. Zapisując swojego malucha do żłobka, gdzie wykorzystuje się tę metodę nauki, na pewno pomoże rozwijać zmysły każdego dziecka.
Warto jednak zwrócić, jak często zajęcia sensoryczne prowadzone są w żłobku.
W Małych Naukowcach zajęcia sensoryczne odbywają się codziennie. Wszystko w trosce o naszych podopiecznych, w trosce o ich uśmiech i rozwój.