Wyposażenie żłobka.

Jakie zabawki czekają na dzieci w żłobku Mali Naukowcy?

Żłobek Warszawa

 

Choć dzieci w żłobku spędzają dużo czasu na zabawie, to znajdujące się w nim zabawki to nie tylko źródło rozrywki dla dzieci. To także narzędzia edukacyjne, które pomagają im w rozwoju. Właśnie w czasie zabawy dzieci poznają świat, rozwijają swoje umiejętności i uczą się nowych rzeczy. Dlatego zabawki są w tym procesie nieocenione.

Dobrze dobrane zabawki wspierają rozwój dziecka w wielu obszarach. Wpływają one rozwój motoryczny dziecka, poznawczy, społeczny oraz emocjonalny. W żłobku Mali Naukowcy dobieramy zabawki, które są odpowiednie dla wieku i zainteresowań dzieci. Są one również bezpieczne i trwałe.

Wielu z nas zabawki kojarzą się tylko i wyłącznie z rozrywką dla dziecka. Nie zagłębiamy się w ich funkcje i korzyści, jakie przynoszą dziecku, a w głównej mierze skupiamy się na ich wyglądzie, dźwięku, jaki wydają, czy ich kolorach.

W naszym żłobku Bemowo zabawki oprócz swobodnej zabawy wykorzystywane są jako pomoc dydaktyczna. Dzięki nim możemy realizować cele edukacyjne w sposób atrakcyjny i angażujący dla dzieci.

Oto kilka przykładów, jak zabawki mogą być wykorzystywane jako pomoc dydaktyczna:

 • Do rozwoju motorycznego: Zabawki, takie jak klocki, tunele, piłki, puzzle czy te znajdujące się na placu zabaw, mogą być wykorzystywane do ćwiczenia koordynacji ruchowej, sprawności fizycznej i rozwoju motoryki małej.

 • Do rozwoju poznawczego: Zabawki edukacyjne stanowiące książeczki, układanki czy gry logiczne, rozwijają inteligencję, kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów.

 • Do rozwoju społecznego: Zabawki, które zachęcają do wspólnej zabawy takie, jak fryzjer, mały majsterkowicz, czy kuchnia mogą być wykorzystywane do rozwijania umiejętności społecznych, takich jak współpraca, dzielenie się i empatia.

 • Do rozwoju emocjonalnego: Lalki, samochodziki i misie stymulują wyobraźnię dziecka. Wspólne zabawy nimi umożliwiają dziecku poznać emocje, uczucia i pomagają im radzić sobie z nimi.

Jak wykorzystujemy zabawki w naszym żłobku??

W naszym żłobku wykorzystujemy zabawki także do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Przeważnie zajęciom tym towarzyszy określony temat. W tym czasie budujemy na przykład zamek z klocków, gdzie uprzednio czytaliśmy bajkę o królewnie i królewiczu. Następnie tworzymy labirynt do zamku, który pokona tylko prawdziwy rycerz. Na zakończenie puszczamy wodze fantazji i tworzymy iście królewskie prace.

Zabawki mogą również służyć do indywidualnej pracy z dzieckiem. Podczas ich wykorzystywania dziecko może pracować nad swoją koncentracją, rozwijać aparat mowy, a także można przyjrzeć się maluchowi pod względem zaburzeń sensorycznych, nadpobudliwości, czy też zaburzeń logopedycznych oraz wspomagać zabawkami indywidualne terapie.

Jakie zabawki Twoje dziecko znajdzie w naszym żłobku??

Zabawki, którymi bawią się dzieci w naszym żłobku, można podzielić na kilka kategorii:

 • Zabawki konstrukcyjne, takie jak klocki, puzzle czy układanki. Zabawki te pomagają dzieciom rozwijać koordynację ruchową, logiczne myślenie i kreatywność.

 • Zabawki edukacyjne, jak książeczki, gry planszowe czy kostki interaktywne, które wspierają koncentracje maluszków.

 • Zabawki interaktywne, stanowiące roboty, samochody czy lalki. Uczą one dzieci współpracy, empatii i rozwijają umiejętności społeczne.

 • Zabawki sensoryczne, do któych zaliczamy piłeczki, grzechotki czy maty edukacyjne, wspierające rozwój zmysłów dziecka, takich jak dotyk, wzrok i słuch.

 • Zabawki muzyczne, takie jak instrumenty muzyczne, zabawki wydające dźwięki, które rozwijają słuch dziecka i poczucie jego rytmu.

 • Zabawki, które wykorzystujemy na świeżym powietrzu. Należą do nich piłki, rowery czy hulajnogi. Zabawki te wpływają sprawność fizyczną dzieci i ich koordynację ruchową.

Zawsze wybieramy dla dzieci bezpieczne zabawki, które są odpowiednie dla ich wieku i zainteresowań. Przykładami zabawek, którymi bawią się dzieci w naszym żłobku są:

 • Dzieci w wieku od 0 do 1 roku: miękkie pluszaki, grzechotki, piłeczki, książeczki z dużymi obrazkami.

 • Dzieci w wieku od 1 do 3 lat: klocki, puzzle, układanki, książeczki z ruchomymi elementami, lalki, samochody, zabawki interaktywne, zabawki muzyczne, zabawki wykorzystywane na świeżym powietrzu.

Opiekunki żłobkowe mogą również organizować zabawy z wykorzystaniem zabawek. Na przykład, mogą prowadzić zajęcia plastyczne z wykorzystaniem zabawek plastycznych, zajęcia muzyczne z wykorzystaniem zabawek muzycznych czy zajęcia ruchowe z wykorzystaniem zabawek na świeżym powietrzu.

Zabawki edukacyjne, zabawki sensoryczne i inne- wszystko czego potrzebuje Twoje dziecko

Zabawa w żłobku to jeden z najważniejszych elementów rozwoju dziecka. Dzięki zabawie dzieci poznają świat, rozwijają swoje umiejętności i uczą się nowych rzeczy. Zabawki w żłobku są dobierane w taki sposób, aby wspierały rozwój dziecka w wielu obszarach. Zajęcia z wykorzystaniem zabawek w żłobku to świetny sposób na to, aby dzieci rozwijały się w wszechstronny sposób. Dzięki zabawie dzieci mogą poznawać świat, rozwijać swoje umiejętności, takie jak koordynacja ruchowa, inteligencja, umiejętność uczenia się i rozwiązywania problemów, umiejętności społeczne i emocjonalne. Dzięki swobodnej zabawie z zastosowaniem odpowiednich zabawek maluchy mogą także kreatywnie wyrażać siebie, a przede wszystkim dobrze się bawić i cieszyć się dzieciństwem.

Żłobek Warszawa cena - żłobek w Warszawie ceny

Diecko bawi się edukacyjnymi abawkami w żłobku w Warszawie
Dziecko bawi się drewnianymi zabawkami w żłobku