Wyprawka do żłobka Ursus. Lista niezbędnych rzeczy potrzebnych dziecku w żłobku

Żłobek Warszawa

Już za kilkanaście dni maluszki pomaszerują w stronę bram żłobków w Warszawie. Sierpień to znakomity czas, aby rodzice przygotowali dzieciom niezbędne przedmioty, które sprawią, że maluszki będą czuły się komfortowo w żłobku, a współpraca dzieci z ciociami będzie przebiegała nad wyraz sprawnie. Od czego zacząć skompletowanie wyprawki? Co powinno się w niej znaleźć? Przedstawiamy listę rzeczy potrzebnych do żłobka.

Wyprawka do żłobka prywatnego w Warszawie

W wyprawce do żłobka powinny znaleźć się wyposażenie, które okazuje się potrzebne maluszkowi w ciągu dnia. Dzieci codziennie w żłobku mają zapewnionych wiele atrakcji, mnóstwo zabawy i zajęć, podczas których niektóre akcesoria są po prostu niezbędne. Odpowiednio skompletowana wyprawka wpływa na wygodę dziecka, jego higienę i spełnia indywidualne potrzeby maluszka. Jak więc powinien być skompletowany zestaw do żłobka?

Pościel, prześcieradło i przytulanka

Drzemka stanowi bardzo ważny element w planie każdego dnia w żłobku. Chcemy, aby w naszej placówce każdy maluszek zasypiał tak spokojnie, jak w domu. Dlatego zachęcamy do dodania pościeli i prześcieradła do listy wyprawkowej oraz ulubionej przytulanki, która wyciszy maluszka po wspaniałej zabawie, rozpoczynając porę leżakowania w żłobku. Co jeszcze jest potrzebne?

Pampersy, chusteczki nawilżane, ręcznik papierowy

Artykuły higieniczne są niezbędnymi akcesoriami w każdym żłobku. Rodzice sami dobrze wiedzą, jaka jest częstotliwość ich użytkowania nawet w domu. Zapewnienie dziecku odpowiedniej ilości pampersów i mokrych chusteczek to postawa wyprawki do żłobka. Natomiast ręcznik papierowy wystarczy dostarczać do placówki raz na trzy miesiące. Okazuje się on być przydatny w higienie dzieci, a także podczas posiłków.

Ubranka na zmianę i kapcie do żłobka

W ferworze zabawy, podczas tworzenia artystycznych prac, a nawet w trakcie codziennych czynności, ubranka maluszka narażone są na samoistne powstawanie plam 😉 Dlatego zapasowe ubranka do żłobka są obowiązkowym elementem wyprawki. Również te na wyjście, gdy pogoda jest kapryśna lub znakomitą zabawą okaże się bieganie po kałużach, ubranka na zewnątrz będą podstawą listy wyprawkowej. Z kolei by maluszkowi było wygodnie, a stópka stabilnie pląsała po żłobkowych salach- konieczne jest dodanie do spisu wygodnych kapci dla dziecka.

Inne akcesoria

Smoczek z zapinką, śliniak gumowy lub z korytkiem, kremy z filtrem UV, krem na odparzenia, kubeczek i butelka to ostatnia grupa produktów, które warto dodać do listy. W naszym żłobku Ursus chcemy, aby dzieci czuły się jak u w domu, stąd wplatamy w akcesoria żłobkowe te, z których maluszek korzysta w domu.

Skompletuj i podpisz wyprawkę

Lista rzeczy do żłobka gotowa, wystarczy tylko uporządkować artykuły, aby znalazły one się w jednym miejscu. Taki zabieg pozwoli także odpowiedzieć na pytanie: co musi kupić rodzic, aby zamknąć listę wyprawkową. Gdy już wszystkie elementy ułożą się w jedną całość i lista wyprawkowa zostanie skompletowana, należy podpisać każdy przedmiot wchodzący w jej skład.

Jeśli rodzic nie jest pewny niektórych artykułów, warto zasięgnąć opinii doświadczonych cioć w naszym żłobku, które nauczone doświadczeniem doradzą w wyborze odpowiedniej wyprawki.