Jakie zajęcia w żłobku w Warszawie są ważne dla Twojego dziecka?

Odpowiednio dobrane zajęcia w prywatnym żłobku są bardzo istotne do prawidłowego rozwoju Twojego dziecka. Nie tylko doskonali ono swoją sferę fizyczną, ale także psychiczną. Uczestnicząc w zajęciach w grupie, dziecko szybciej uczy się nowych umiejętności i chętniej w nich uczestniczy.

Rodzice wybierając niepubliczny żłobek w Warszawie, często kierują się różnymi kryteriami. Dla jednych ważne są posiłki, dla innych wielkość grup, a dla kolejnych godziny pracy żłobka. Niejednokrotnie uważają, że ich dziecko nie wytrzyma wykonywać powierzonego mu zadania przez pełne zajęcia. Ku ich zdziwieniu dziecko często wraca do domu z pięknymi pracami plastycznymi lub widnieje na zdjęciach, jak w skupieniu uczestniczy w zajęciach.

Jak wyglądają zajęcia w żłobku w Warszawie?

Zajęcia w żłobku trwają zdecydowanie krócej niż w na przykład w przedszkolu. Czas, który maluch potrafi poświęcić na pełne zaangażowanie w zajęcia, to z reguły 15-20 min. Później jego poziom skupienia spada i rozpoczyna się szukanie innej rozrywki. 

Żłobek taki, jak nasz w Warszawie w pełni angażuje się w oferowane zajęcia. Przygotowujemy wszystkie materiały i pomysły od początku do końca sami. Nie stawiamy dzieciom wygórowanych wymagań. Obserwujemy je, a następnie dostosowujemy poziom trudności do ich sprawności.

Jakie zajęcia prowadzone są w żłobku?

Aby każdy dzień był owocny w nowe odkrycia, organizujemy zajęcia, które pobudzają kreatywność dzieci oraz uczą je nowych umiejętności. Dlatego, gdy maluchy już się rozbudzą i napełnią brzuchy, organizujemy zajęcia ruchowe, które dostarczają sporą dawkę radości. Następnie, jeśli sprzyja nam pogoda, udajemy się na spacer, by trochę dotlenić się i poznać okolicę. 

Po powrocie w zależności od dnia tygodnia dzieci uczestniczą w:

zajęciach sensorycznych, mających zbawienny wpływ na odpowiednią reakcję na bodźce i wrażenia zmysłowe u dzieci.

zajęciach plastycznych, które zamieniają nasz żłobek w pracownię artystyczną i świetnie rozwijają kreatywność.

Zajęciach z logorytmiki z wykwalifikowanym pedagogiem

Lub zajęcia z języka angielskiego, które są niezwykle ważne dla dalszych etapów kształcenia.

Po takiej dawce cudownych wrażeń i wykonanej pracy reszta dnia w żłobku w Warszawie zostaje spędzona na pląsach i zabawach.

Zajęcia dodatkowe w żłobku

Niektóre żłobki w Warszawie oferują odpłatne zajęcia dodatkowe w godzinach popołudniowych. Z reguły są to zajęcia ruchowe lub ruchowo-muzyczne, a często spotykanymi są: piłka nożna, zajęcia karate, taniec lub balet. 

Jednak należy pamiętać, że to, jakie zajęcia w ciągu dnia zostają zrealizowane, jest kwestią organizacji żłobka. Żłobek Mali Naukowcy chce dać dzieciom to, co najlepsze dla ich rozwoju, dlatego oferujemy w ramach czesnego zajęcia dydaktyczne i moc zajęć ruchowych.

Nauka przez zabawę w żłobku w Warszawie

Dobre samopoczucie Twojego dziecka jest dla nas niezwykle ważne, dlatego pozwalamy dzieciom decydować o tym, w jakich zajęciach chcą brać udział. Gdy dziecko szybciej szuka innej aktywności, niż inne dzieci, dajemy mu tę możliwość. Staramy się, aby każdy dzień dzieci w naszym prywatnym żłobku był pełen wrażeń, w związku z tym organizujemy zajęcia w taki sposób, aby wypełniały one jego większą część i rozwijały dziecko w każdej jego sferze.