Jaki wpływ na rozwój dziecka ma prywatny żłobek?

W żłobku dzieci spędzają czas na zabawie, nauce i rozwoju. Zabawa jest podstawową formą aktywności dzieci i odbywa się ona w różnych formach, takich jak zabawy ruchowe, zabawy konstrukcyjne, zabawy plastyczne, zabawy dydaktyczne czy zabawy naśladowcze. Pozwalają one maluchom rozwijać swoją kreatywność, wyobraźnię i umiejętności społeczne. Z kolei nauka pozwala dzieciom poznać nowe czynności, dostrzec świat i rozwinąć ośrodek mowy. Żłobek ma ogromny wpływ na dalsze etapy nauki dzieci, a także wpływa na wiele sfer jego rozwoju. Na jakie więc sfery żłobek ma wpływ?

Należy pamiętać, że od pierwszego roku życia do trzeciego, czyli w czasie kiedy dziecko uczęszcza do żłobka, jego rozwój przebiega w bardzo szybkim tempie. Nasza placówka poprzez dostosowanie się do aktywności dziecka, a także zwrócenie uwagi na jego szczególne predyspozycje, umożliwia maluchowi stworzenie idealnych warunków do tego, aby jego rozwój przebiegał prawidłowo. Żłobek ma zatem niezwykle ważny wpływ na następujące sfery rozwoju malucha:

Sfera fizyczna

W czasie gdy dziecko uczęszcza do żłobka Ursus, uczy się ono chodzić, biegać, skakać, rzucać i chwytać przedmioty. Rozwija się również jego koordynacja ruchowa, wzrok i słuch.

Sfera poznawcza

To właśnie w żłobku Mali Naukowcy dziecko zaczyna poznawać świat, poprzez zabawę, obserwację i eksperymenty. Uczy się nowych pojęć, rozwija swoją pamięć i koncentrację.

Sfera emocjonalna

W żłobku Mali Naukowcy Ursus dziecko rozwija swoją samoświadomość i poczucie własnej wartości. Uczy się wyrażać swoje emocje i radzić sobie z nimi.

Sfera społeczna

Dzięki prywatnemu żłobkowi w Warszawie dziecko zaczyna nawiązywać relacje z innymi dziećmi i dorosłymi. Uczy się współpracy i dzielenia się.

Zajęcia, które wdrażamy dzieciom w czasie ich żłobkowej przygody, są idealnym przykładem na to, jaki wpływ mają one na ich rozwój. Przykładami aktywności, które wspierają rozwój dziecka w okresie żłobkowym, mogą stanowić:

 • W sferze fizycznej:

  • Zabawy ruchowe, takie jak tańce, rytmika, pokonywanie torów przeszkód, gimnastyka.

  • Zabawy motoryczne z wykorzystaniem klocków, puzzli, układanek.

  • Zabawy sensoryczne z wykorzystaniem produktów, które dziecko spotyka na co dzień.

 • W sferze poznawczej:

  • Czytanie książek, opowiadanie bajek.

  • Zajęcia muzyczne, plastyczne, taneczne.

  • Eksplorowanie przyrody.

 • W sferze emocjonalnej:

  • Praca nad korelacją w grupie.

  • Zabawy, które pozwalają na przeżywanie różnych emocji.

  • Rozmowy z dzieckiem o jego uczuciach.

 • W sferze społeczej:

  • Zabawy z innymi dziećmi.

  • Wspólna zabawa z dorosłymi.

  • Nauka prostych zasad współżycia społecznego.

.

Prywatny żłobek Mali Naukowcy jako nieoceniona pomoc w drodze do edukacji w przedszkolu

Żłobek to nie tylko miejsce, w którym dzieci uczą się nowych rzeczy, ale także etap, w którym maluchy rozwijają się i przygotowują do etapu przedszkolnego. Na rozwój dziecka wpływają również inne czynniki, takie jak środowisko rodzinne i te społeczne. Jednak żłobek jest ogromnym wsparciem dla dziecka, rodziców, a także czasem, gdy można dostrzec u dziecka sfery, nad którymi należy dłużej popracować i zniwelować je, umożliwiając dziecku bezproblemowy skok w dalszą edukację.

Podczas pobytu w żłobku Mali Naukowcy dzieci czerpią ogromne korzyści, które są niezwykle pomocne w etapie przedszkolnym. Uczą się one nowych umiejętności, rozwijają swoje zdolności społeczne i poznawcze. Maluchy potrafią także radzić sobie z emocjami i są bardziej samodzielne. Również na uwagę zasługuje tu ich znakomita współpraca w grupie i niezwykle ważny odruch dzielenia się z innymi dziećmi. O bezproblemowej adaptacji w przedszkolu chyba nie musimy już wspominać.

Żłobek to także ogromne wsparcie dla Ciebie, drogi Rodzicu

Kiedy wiesz, że Twoje dziecko jest w pełni bezpieczne i znajduje się pod kompetentną opieką, osiągasz spokój ducha, masz czas na powrót do pracy lub spełnienie wielu obowiązków, które piętrzą się od dawna. Nasz żłobek w Warszawie wspiera Cię także w poznaniu potrzeb Twojej pociechy, jakie możesz pielęgnować i rozwijać poza murami żłobka. Gdy nasza współpraca będzie przebiegała sprawnie, Twoje dziecko zaczerpnie niewspółmiernych korzyści, które pomogą mu rosnąć i rozwijać się w prawidłowy sposób.