Dzień z życia dziecka w żłobku Mali Naukowcy w Warszawie

Dziecko w żłobku spędza około 6 – 10 godzin dziennie. W tym czasie ma zapewnioną opiekę pielęgnacyjną, wychowawczą i edukacyjną. Każdy dzień malucha w żłobku to szereg przemyślanych przez nas zajęć, które dziecko eksploruje w czasie radosnej zabawy. W tym czasie maluchy wprawiają się w nowe czynności, nabywają przydatne umiejętności, wspólnie z całą grupą spożywają posiłki i uczą się w niej korelacji. W Żłobku Mali Naukowcy nuda nie zagrzewa miejsca, a każdy dzień przynosi dzieciom wiele korzyści.

Wasz dzień w żłobkowej otoczce rozpoczyna się już od pobudki maluszka. Wtem zaczyna się snucie planów całego dnia, a w późniejszym czasie dołączają do tego etapu długie rozmowy o kolejnym owocnym dniu. Z kolei nasz dzień w żłobku ma początek od momentu oczekiwania na Wasze przyjście. Między godziną 7, a 8:00 dzieci przybywają do naszego żłobka, a następnie do godziny 9:00 mają czas na zjedzenie pysznego śniadania.

Kolejno wszyscy się czule i radośnie witamy w kółeczku oraz w rytm muzyki i śpiewów rozkręcamy bioderka. Gdy już trochę się rozbudzimy, a śniadanko ułoży się w brzuchach i pogoda nas rozpieści- wybieramy się na spacer. Z kolei po dotlenieniu się i odkrywaniu otaczającej nas natury, zabieramy się za zajęcia w żłobku.

Zajęcia w żłobku Mali Naukowcy

W zależności od dnia i chęci dzieci wybieramy zajęcia, w jakich wiemy, że maluszki będą chętnie uczestniczyły i przyniosą one im niewspółmierne korzyści. Dlatego też losy ważą się pomiędzy zajęciami plastycznymi, a sensoplastycznymi. Natomiast zawsze w środy odwiedza nas Pani pedagog logorytmiki, która ma swój własny gabinet. Wówczas w piątki przyjeżdża do naszego żłobka lektorka języka angielskiego, będąca świetnym nauczycielem. O zajęciach w Małych Naukowcach z języka angielskiego i tych odbywających się na świeżym powietrzu pisaliśmy w tych artykułach: CZY ANGIELSKI W ŻŁOBKU MA SENS? oraz DLACZEGO ZAJĘCIA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU W ŻŁOBKU SĄ TAK WAŻNE?

Jak przebiega ciąg dalszy dnia w żłobku?

Po takiej dawce energii i załatwieniu tylu ważnych spraw pora na doładowanie- pierwsze danie pysznego obiadu serwowane przez nasz catering. Gdy brzuszki rozgrzeje ciepła zupa, nadchodzi czas na leżakowanie, po którym wracamy do obiadu i kończymy go drugim daniem. Posiłek ten to niesamowita dawka witamin i energii, która pozwala nam na wzięcie udziału we wspólnych zabawach, kończących się mniej więcej o godzinie 15:30. Gdy wigor zostanie spożytkowany, jeszcze ciut doładowujemy go podwieczorkiem, a później oczekujemy na przyjście ukochanych rodziców. Takim sposobem o godzinie 17:30 i my i dzieci kończą dzień w żłobku, opuszczając jego mury i przekazując rodzicom niesamowite historie, jakie miały miejsce w tym pomyślnym dniu.

Czego może oczekiwać rodzic o żłobka w czasie opieki nad jego dzieckiem?

Maluszki w czasie dnia w żłobku otrzymują pełną opiekę. Dzięki utworzonym małym grupom w naszym żłobku jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom mnóstwo uwagi, aby czuły się bezpiecznie i swobodnie. Schronienie dzieci pod naszymi skrzydłami to dla nas pełna odpowiedzialność, jaką wykonujemy z wielką radością i uwagą.

Każde dziecko otrzymuje od nas opiekę pielęgnacyjną, którą stanowi higiena osobista, żywienie i opieka zdrowotna. Maluch w naszych progach jest również pod opieką wychowawczą i ma możliwość pracy nad rozwojem umiejętności społecznych, poznawczych i ruchowych. W Małych Naukowcach otaczamy dzieci także opieką edukacyjną, umożliwiającą im branie udziału w zajęciach dydaktycznych, rytmicznych, z języka angielskiego, plastycznych i muzycznych. Każdy maluszek, który uczęszcza do naszej placówki, ma zapewnione bezpieczeństwo i przyjazne środowisko, umożliwiające mu prawidłowy rozwój.