Żłobek w Warszawie - Ceny

Ceny żłobków w Warszawie.

Żłobek Warszawa cena

Ile kosztuje żłobek w Warszawie?

Żłobek to placówka edukacyjna, która na pewno pomoże funkcjonować w codzienności rodzica. Aby pogodzić swoją pracę i inne obowiązki często naciągasz swoją dobę do niewyobrażalnych rozmiarów, a doba, jak to doba ma tylko 24 godziny. Gdy zastanawiasz się, jak zorganizować czas swojego malucha, kiedy musisz iść do miejsc, gdzie nie możesz go zabrać żłobek jest idealnym miejscem, które łączy ze sobą zabawę, a także edukację. Dzięki takiemu miejscu Ty i Twoje dziecko czujecie się bezpiecznie, a także Ty umożliwiasz Twojemu dziecku rozwój fizyczny oraz psychiczny.

Zacznijmy od tego, że aby zapisać swoje dziecko do żłobka musisz się zorientować, czy w danej placówce obowiązuje opłata tzw. wpisowa. Czasami  rezerwuje ona miejsca w żłobku, a także zawiera opłatę za ubezpieczenie NNW dziecka. Jest to opłata, która umożliwia rozpatrzenie Twoje podania, a także analizę kompletu dokumentów, czy dziecko spełnia warunki, aby dostać się do wybranej placówki. Koszt opłaty administracyjnej to kwota od 0 zł-1500 zł. Jednakże średnia kwota za tę opłatę wynosi 600zł-800zł. Nierzadko również żłobki oferują promocyjną kwotę za wpisowe, która może wynosić 0zł. Warto więc śledzić nowe aktualności wybranej placówki.

Ile kosztuje czesne za pobyt dziecka w żłobku w Warszawie?

W tym przypadku mamy do wyboru dwie opcje, które z reguły oferuje każdy prywatny żłobek. Mianowcie jest to opłata stała, a także abonamentowa, która liczona jest za godzinny pobyt dziecka. W związku z tym opłaty stałe wahają się od 1 tys-3 tys. Jest to kwota za pobyt dziecka w pełnym wymiarze godzin, czyli z reguły 8-10 godzin. 

Drugą opcją są karnety lub abonamenty. Niektóre żłobki mnożą każdą godzinę razy 15zł-20zł, kolejne stosują opiekę na ilość godzin liczoną na miesiąc (np. 40h=550zł), a inne dzielą dzień na godziny i takim sposobem żłobek w godzinach 7:30-12:00 kosztuje od 1000 zł-1700 zł.

Co jest zawarte w cenie pełnego pobytu dziecka w żłobku w Warszawie?

Przede wszystkim zawarta jest profesjonalna i kompetentna opieka nad Twoim dzieckiem. Jeśli zastanawiasz się, co będzie Twoje dziecko robiło przez 8-10 godzin w żłobku, na pewno nie musisz martwić się o jego nudę. W żłobku możesz liczyć na zajęcia z logopedii, sensoryki, rytmiki, taneczne, ruchowe, dogoterapię, naukę języka obcego, a także spacery i atrakcyjne wyjścia, aby maluch mógł poznawać świat, a przede wszystkim na świetną zabawę z rówieśnikami.

Czy tani żłobek w Warszawie oznacza dodatkowe opłaty?

Nie zawsze tani żłobek ma masę ukrytych opłat. Żłobki z reguły mają stałe opłaty, które zawarte są we wcześniej z Tobą podpisaną umową, a w niej dokładnie zawarte wszystkie koszta. Co więc wchodzi w skład dodatkowych opłat?

  • posiłki, które kosztują 14zł-19zł/dzień. W tym pakiecie jest śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek. Żłobki oferują także diety eliminacyjne ( jeśli Twoje dziecko nie może spożywać niektórych produktów, są one usuwane z dań lub zastępowane innymi składnikami), które wynoszą 16zł-20zł
  • dodatkowe godziny. W przypadku, kiedy zdarzy się sytuacja, w której będziesz musiał odebrać dziecko później o godzinę, to będzie ona kosztować 10 zł-17 zł.
  • dodatkowe zajęcia. Jeśli chciałbyś zapisać dziecko na piłkę, tańce, dodatkowy angielski czy inne zajęcia, będzie Cię to kosztować od 10zł-30zł.

Od czego zależy, czy żłobek w Warszawie jest tani, czy drogi?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego ceny żłobków tak różnią się od siebie, musisz zdać sobie sprawę z tego, że cena za czesne będzie inna na Ursusie, a inna na Żoliborzu. Czyli można zaobserwować skoki cen wraz z lokalizacją żłobka w Warszawie. Kwota jaką musisz, zapłacić ma również znaczenie w przypadku wielkości żłobka. Duży żłobek oznacza wysokie koszty utrzymania, większą ilość grup, a także większą kadrę nauczycielską. Trzecią kwestią jest ilość zajęć zawartych w cenie. Im więcej dostępnych zajęć dla Twojego malucha w ramach czesnego, tym płatność ogólna za miesiąc będzie wyższa.

Tani żłobek w Warszawie nie oznacza gorszy.

Jeśli jesteś tego zdania, popełniasz wielki błąd. W takiej placówce dalej są kompetentne osoby, które zaopiekują się Twoim dzieckiem. W dalszym ciągu zajęcia realizowane są takim samym programem, a sale wyposażone są w te same materiały dydaktyczne i zabawki, co w żłobku za o wiele więcej pieniędzy. Wybierając żłobek, sugeruj się korzyściami dla Twojego malucha, lokalizacją, a także dopasowaniem do Waszego trybu życia. Jeśli żłobek jest dodatkowo tani, jest to tylko walor takiego miejsca.

Żłobek Warszawa cena - żłobek w Warszawie ceny